Jediný showroom INEOS Grenadier na Slovensku je oficiálne otvorený!

INEOS Grenadier, moderný off-road postavený podľa rokmi overenej tradičnej receptúry, si môžu slovenskí zákazníci od 20.9. 2023 naživo ohmatať a vyskúšať už aj v prvom showroome na Slovensku, u nás v T.O.P. AUTO Bratislava Lamač – Bory.
Pri príležitosti otvorenia showroomu sme 20.9. o 14:00 zorganizovali novinársku tlačovú konferenciu a následne o 17:00 aj akciu pre budúcich majiteľov a záujemcov, ktorí si chceli naše modely prvýkrát pozrieť na vlastné oči a získať tak podrobnejšie informácie od nášho brand managera Miroslava Račáka. Na novinárov, budúcich majiteľov a záujemcov čakalo okrem samotných vozidiel INEOS Grenadier Station Wagon a Quartermaster aj občerstvenie, ochutnávka nealkoholických remeselných pív značky Nilio a voda od partnera podujatia, spoločnosti Royal Water.

INEOS Grenadier a návrat k off-road koreňom

V časoch, kedy tradičné off-roady pomaly miznú z našich ciest a sú nahrádzané modernými vozidlami SUV, uviedla automobilka INEOS na trh svoj prvý model, Grenadier Station Wagon, ktorý zdieľa filozofiu s tradičným Land Rover Defender. V rámci otvorenia nášho nového showroomu mohli novinári a návštevníci bližšie spoznať až 3 verzie modelu INEOS Grenadier Station Wagon a to Trialmaster, Fieldmaster a novinku pick – up verziu Quartermaster.
Model Trialmaster dostal svoje pomenovanie po ikonickej bunde Belstaff Trialmaster Jacket a určený je do ťažkého terénu. V sérii má napríklad elektronické uzávierky predného i zadného diferenciálu. Model Fieldmaster ponúka viac luxusných prvkov výbavy, napríklad, kožené čalúnenie sedadiel a vyhrievanie predných sedačiek či strešné okná v štýle safari.

Úžitková aj civilná verzia
INEOS Grenadier je dostupný v civilnej 5-miestnej verzii, ale aj v 2 úžitkových verziách zaradených do kategórie N1. Jedna je dvojmiestna, druhá päťmiestna. Do dvojmiestneho modelu sa ľahko zmestí dokonca aj štandardná europaleta.

Technika od známych výrobcov
INEOS Grenadier je postavený na tradičnom technickom základe – využíva pevný rebrinový rám s 2 tuhými nápravami s možnosťou uzatvorenia všetkých diferenciálov. Komponenty, z ktorých sa skladá, pochádzajú od známych svetových výrobcov s dlhoročnou tradíciou. Napríklad, automatickú prevodovku dodáva ZF, tuhé nápravy firma Carraro, tlmiče značka Bilstein.
Pod kapotou vozidiel INEOS Grenadier sa nachádzajú výkonné a efektívne motory od BMW Group. K dispozícii je benzínový rádový šesťvalcový trojliter s krútiacim momentom 450 Nm alebo naftová verzia s krútiacim momentom 550 Nm. Len pre zaujímavosť, svetlá výška vozidla je na úrovni 264 mm, hĺbka brodenia až 800 mm. Jednotlivé modely sa dajú vybaviť aj praktickými doplnkami zo širokej ponuky originálneho príslušenstva.

Nový pick-up INEOS Grenadier Quartermaster
Počas oficiálneho otvorenia nášho showroomu INEOS Bory si mohli novinári a návštevníci premiérovo vyskúšať horúcu novinku v portfóliu INEOS Grenadier, pick-up Quartermaster. Ten je oproti verzii Station Wagon dlhší o 545 mm a ponúka úložný priestor s rozmermi 1 564 x 1 619 mm. Užitočné zaťaženie je na úrovni 760 kg a maximálna hmotnosť brzdeného prívesu je 3 500 kg.

Nekompromisné off-roady pre náročných
Na naše oficiálne otvorenie showroomu prišli záujemcovia o kúpu vozidiel INEOS Grenadier, ktorí pracujú v rôznych odvetviach – pôsobia ako lesníci, poľovníci, poľnohospodári alebo rodení dobrodruhovia, ktorí radi cez víkendy alebo dovolenky vyrazia objavovať nepoznané a ťažko dostupné zákutia prírody.

Všetky modely INEOS Grenadier sú ako stvorené pre ľudí, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy a chcú mať istotu, že kamkoľvek sa vyberú, vozidlo ich spoľahlivo, bezpečne a komfortne dovezie do cieľa cesty. Na trhu totiž nič lepšie nenájdete. Výrobca poskytuje záruku na mechanické časti v trvaní až 5 rokov a to bez obmedzenia počtu kilometrov. Kvality modelov INEOS Grenadier potvrdzuje aj viacero ocenení. Napríklad, cena „Newcomer Award“ od nemeckého časopisu 4X4 OFF ROAD alebo víťazstvo v kategórii „Najlepší dizajn a inovácia“ v ankete Scottish Car of the Year (SCOTY).
Zaujímajú modely INEOS Grenadier aj Vás a chceli by ste si ich vyskúšať na vlastnej koži? Radi Vás privítame v našom novom showroome INEOS Grenadier v Lamači. Otvorení sme každý pracovný deň od 8:00 h do 17:00 h.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zdielať: