Špeciálna edícia Land Rover Discovery

Nová edícia Land Rover Discovery chce staviť na výraznejší vzhľad a zvýšený komfort.

lrdil20_562a2247d6f18 lrdig20_562a22468e6e5

Land Rover Discovery sa v budúcom roku dočká piatej generácie, na trhu ale zatiaľ ostáva v existujúcom prevedení. Jeho predaj chce britský špecialista na terénne autá podporiť dvoma novými špeciálnymi edíciami nazvanými Landmark a Graphite.
Landmark vychádza z luxusného prevedenia HSE, luxus však chce ďalej podporiť. Na streche sa objavujú lesklé pozdĺžne nosiče, ktoré zdôrazňujú siluetu strechy. Prieduchy v blatníkoch sú spolu s maskou chladiča a krytmi spätných zrkadiel lakované čiernou farbou. Celok dopĺňajú 20-palcové zliatinové kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi. Edícia Landmark je dostupná iba v piatich lakoch karosérie. Šedú Waitomo, čiernu Santorini, bielu Yulong a striebornú Indus dopĺňa hrdzavá Zanzibar vyhradená len pre túto verziu. Vnútri sa objavuje kožené čalúnenie, koža je použitá aj na palubnej doske alebo rámoch dverí. K dispozícii sú tri farebné kombinácie, pričom si zákazníci môžu vybrať medzi niekoľkými verziami volantov. Čo sa týka výbavy, tak Landmark okrem iného ponúka xenónové svetlomety, vzduchové odpruženie, elektricky nastaviteľné sedadlá s pamäťou a navigáciu.
Graphite nadväzuje na úspešnú verziu Black. V tomto prípade sú detaily karosérie ako otvory v blatníkoch a mriežka v maske chladiča vyvedené v grafitovo šedej. Šedé sú tiež 19-palcové kolesá z ľahkých zliatin, kľučky dverí alebo nápisy Discovery na kapote a veku kufra. Výbava Graphite zahŕňa elektronicky riadené vzduchové odpruženie s variabilnou svetlou výškou, hudobný systém Meridian s 11 reproduktormi, tempomat alebo parkovacie senzory vpredu aj vzadu.