Na svete je šesť miliónov Land Roverov

  • Šesťmilióntym Land Roverom je luxusný Range Rover LWB Vogue SE
  • Tento automobil je vybavený špeciálnou grafikou osvetlenia, ktorá je premietaná vedľa vozidla
  • Automobil bol k videniu na stánku Land Roveru na šanghajskom autosalóne
  • Land Rover si tento rok pripomína 67 rokov inovácií v oblasti dizajnu a technológií a 45. výročie výroby modelu Range Rover .

6m-lr-solihull_LowRes

Značka Land Rover oslavuje výrobu šesťmiliónteho exempláru, ktorému dodala zvláštne dizajnové prvky. Dokončením Range Roveru LWB Vogue SE vo farbe Yulong White dosiahol Land Rover míľnika produkcie 6 000 000 vozidiel. Vyrobený model je vybavený špecifickou grafikou osvetlenia, ktorá je premietaná vedľa vozidla. Klasické osvetlenie s logom Range Roveru bolo nahradené práve kombináciou loga a historického poradového čísla. Tento obraz, ktorý je premietaný vedľa vozidla, bol vytvorený krytom svietidla umiestneného vo vonkajšom zrkadle. Svetelná grafika, ktorá má šírku zrnka ryže, je premietaná prostredníctvom zväčšovacieho skla na zem pri každom odomknutí vozidla. Obrazec má priemer 80 cm. Luxusné SUV sa predstavilo na autosalóne v Šanghaji 2015. Prepychový automobil sa objaví aj na rade slávnostných podujatí organizovaných práve v Číne pri príležitosti 45. výročia modelu Range Rover. Medzi čínskymi zákazníkmi tiež vozidlo nájde svojho majiteľa. Najnovšia generácia Range Roveru bola predstavená v roku 2012.
Šesťmiliónte vozidlo bolo vyrobený v závode Land Roveru v Solihulle, kde automobilka vyrába svoje SUV od roku 1948. Továreň prešla v posledných rokoch výraznou premenou. Výroba sa takmer strojnásobila a počet zamestnancov vzrástol na dvojnásobok. Dnes je Solihull celosvetovým centrom vo výrobe hliníkových a ľahkých vozidiel. Môže sa pochváliť najväčšou lisovňou hliníkových karosárskych dielov v Európe, ktorá pre Range Rover vyrába najväčšia jednoliaty hliníkový výlisok, ktorý váži iba 7 kg. Z šiestich miliónov vyrobených Land Roverov tvoria Range Rovery viac ako 900 000 exemplárov a ikonické luxusné SUV je prvým vozidlom, ktoré je vystavené ako „ukážkové dielo priemyselného dizajnu“ vo svetoznámom múzeu v parížskom Louvri. Pôvodný Land Rover Series I bol predstavený 30. apríla 1948 na autosalóne v Amsterdame, takže tento mesiac si značka pripomína 67. výročie. Jedna tretina z celkového počtu šiestich miliónov doteraz vyrobených vozidiel bola vyrobená v posledných ôsmich rokoch v britských závodoch v Solihulle v regióne West Midlands a v Halewood v grófstve Merseyside. Súčasný modelový rad zahŕňa modely Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque, Discovery, Discovery Sport a Defender.